1

Standart Şirket Kurulumu 1800 €
 • Şirket Kurulumu

 • Oturma ve Çalışma İzni (ID Kart)

 • Diploma Denklik işlemleri

 • Yasal Adres Beyanı ve Kontratı Noter onaylı.

 • Türkçe Belgelerin Yeminli Tercuman ile Karadagca Diline Çevirisi

 • Kurumlara Ödenen Harçlar

 • Özel Kurumlardan Alınan Sağlık Raporu

 • Sağlık sigortası

 • Kaşe Mühür

 • Danışmanlık Bedeli

2

İdeal Sözleşme Etkin Anlaşma 2.750 €
 • Şirket Kurulumu

 • Oturma ve Çalışma İzni (ID Kart)

 • Diploma Denkliği İşlemleri

 • Adres Beyanı ve Kontratı (Noter Onaylı)

 • Türkçe Belgelerin Yeminli Tercuman ile Karadağca Diline Çevirisi

 • Kurumlara Ödenen Harçlar

 • Banka Hesap Açılışı işlemleri

 • Özel Kurumlardan Alınan Sağlık Raporu

 • Sağlık Sigortası

 • Kaşe Mühür

 • Mali Müşavir Desteği

 • Havaalanı Transferleri

 • Yerel Yasalar Mevzuatlar Hukiki DANIŞMANIK

 • Sürekli Danışmanlık Hizmetleri

 • Ülkeye Adaptasyon Sürceinde Destek( iş bulma, ev ve araç almak okul hastahane ,acil durumlar, schengen visesi, iş kurmak fizibilite yapmak, işyerinizin açılmasına kadar ,tüm destek ve danışmanlık hizmet paketimizdir.

ŞİRKET KURULUM HİZMET ÜCRETLERİ

ŞİRKET KURULUŞU NASIL YAPILIR

Karadağ'da Şirket Kurma: Hedeflerinize Ulaşmanın Sağlam Adımları

Sayın Yatırımcılar,

Son dönemde, Karadağ'da şirket kurma işlemi popülerlik kazanmıştır. Hem yatırımcılar, bu bölgeyi değerlendirme potansiyelini görmekte hem de Türkiye'deki zorluklardan bıkmış birçok aile, Karadağ'da şirket açarak oturma ve çalışma izni elde etme konusuna ilgi göstermektedir.

İnternette dolaşan birçok bilgi ne yazık ki eksik veya hatalı olabilmektedir. Bu sebeple, yanlış bilgileri düzeltirken, sizlere Karadağ'daki bu haklardan en doğru ve sağlıklı şekilde nasıl faydalanabileceğinizi detaylarıyla aktarmak istiyoruz.

Evet, Montenegro'da şirket kurulumu, sadece 1 Euro sermaye ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu şekilde Limited şirket kurarak, Karadağ'da oturum izni alma imkanına sahip olursunuz. Eğer eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız varsa, aile birleşimi prosedürüyle onları da oturum sahibi yapabilirsiniz. Karadağ'da şirket kurmanın bir avantajı da, yatırımcı statünüzden dolayı yıl boyunca ülkede kalma zorunluluğunuzun olmamasıdır. Ayrıca, şirketinizin faaliyet alanına bakılmamaktadır. Verilen oturum izinleri yıllık olarak yenilenmektedir. Eğer 5 yıl boyunca düzenli bir şekilde oturum izinlerinizi yenilerseniz, 5. yılın sonunda süresiz veya 5 yıl daha geçerli olan oturum izni başvurusu yapma hakkını elde edersiniz. Bir diğer önemli avantaj ise Karadağ'ın Avrupa Birliği süreciyle ilgilidir.

Karadağ, Avrupa Birliği üyesi midir? Hayır, Karadağ şu an itibariyle Avrupa Birliği üyesi değildir. Ancak, Avrupa Birliği'ne üyelik için sadece 3 oturum kalmıştır. Dolayısıyla, Karadağ'da şirket kuran yabancı yatırımcılar da Montenegro'nun Avrupa Birliği üyeliğiyle birlikte vizesiz dolaşma hakkına sahip olacaklardır. Karadağ halkı zaten şu anda vize muafiyeti sayesinde Avrupa Birliği ülkelerinde serbestçe seyahat edebilmektedir.

Oturum izni almanın yanı sıra, şirket kurmanın birçok getirisi bulunmaktadır. Örneğin, Karadağ'da şirket kurmanın getirdiği birçok avantaj bulunmaktadır. Öncelikle, Karadağ'da gelir vergisi oranı %9 olduğundan, Türkiye'de yaptığınız işleri Karadağ'daki şirketiniz üzerinden faturalandırabilirsiniz. Karadağ'da yaşamak ve iş yapmak isteyenler için bölge oldukça cazip bir seçenek sunmaktadır. Karadağ, 650.000 nüfusuyla küçük bir ülke olmasına rağmen rekabetten uzak sektörlerde faaliyet gösterme imkanı sunmaktadır.

Kanuni olarak, şirketinizi 30 ortağa kadar kurma imkanınız bulunmaktadır. Ancak, dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Şirketin ana kurucusu ve %51 hisseye sahip olan Şirket Müdürü, yukarıda bahsettiğimiz tüm olanaklara erişebilmektedir. Diğer ortaklar için durum ise farklıdır. Karadağ hükümeti gözünde bu ortaklar, hisse sahibi olsalar da oturma ve çalışma izni alsa da işçi statüsünde kabul edilmektedir. Kanunlar açık bir şekilde belirtmektedir ki, işçilerin Karadağ'da 11 ay kalma zorunluluğu bulunmaktadır. Dolayısıyla, bu küçük ortakların oturum ve çalışma izinleri her ne kadar şu anda uygulamada olmasa da kanunda yer aldığından, herhangi bir zamanda konu edilerek iptal edilebilirler.

Karadağ'da şirket kurma sürecinde yanlış bilgilere dayanarak hareket etmek büyük riskler taşıyabilir. Bu nedenle, doğru ve güvenilir kaynaklardan bilgi edinmek, uzman danışmanlık hizmeti almak ve gerektiğinde yetkili mercilere başvurmak önemlidir. Bu şekilde, hedeflerinize sağlam adımlarla ulaşabilir ve Karadağ'da başarılı bir iş faaliyeti yürütebilirsiniz.(RİSKLER HAKKINDA ANA SAYFADAKİ BİLGİLENDİRME METNİNİ OKUYUNUZ.

Saygılarımızla,

Nurcan CENGİZ

 1. Şirket Kurma: Karadağ'da şirket kurarak yatırım yapmak ve işletme faaliyetlerini yürütmek için oturum ve çalışma izni alabilirsiniz. Şirketin sermaye miktarı ve diğer gereklilikler, oturum izni için belirli bir şartı temsil eder.

 2. Çalışma Sözleşmesi: Karadağ'da bir şirket veya işveren tarafından iş teklifi almanız durumunda, çalışma sözleşmesi ile oturum ve çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. İşverenin sizi istihdam etmek için resmi olarak başvurması gerekmektedir.

 3. Aile Birleşimi: Karadağ'da oturum izni olan bir aile üyesiyle bağlantınız varsa, aile birleşimi kapsamında oturum ve çalışma izni talep edebilirsiniz. Bu genellikle eş veya ebeveynler arasında geçerlidir.

 4. Yatırımcı Statüsü: Karadağ'da önemli bir yatırım yapmak veya ekonomik bir katkıda bulunmak durumunda olan kişiler, yatırımcı statüsüyle oturum ve çalışma izni alabilirler. Bu genellikle belirli bir yatırım miktarını ve kriterleri karşılamanızı gerektirir.

 5. Eğitim Amaçlı: Karadağ'da bir eğitim kurumuna kayıt olmanız durumunda, öğrenci statüsüyle oturum izni alabilirsiniz. Genellikle uzun süreli eğitim programlarına kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Bu maddeler, genel olarak Karadağ'da oturum ve çalışma izni almanızı sağlayabilecek durumları kapsamaktadır. Ancak her durumun kendi şartları ve gereklilikleri bulunmaktadır. Bu nedenle, detaylı bilgi ve başvuru süreci için yetkili mercilere başvurmanız önemlidir.

Karadağ, son zamanlarda şirket kurma konusunda popüler hale gelmiştir. Karadağ'da 1 Euro sermaye ile Limited şirket kurabilir ve bu şirket üzerinden oturum izni alabilirsiniz. Eş ve çocuklarınız da aile birleşimiyle oturum sahibi olabilir. Yatırımcı statüsü sayesinde yıl boyunca Karadağ'da kalmak zorunda değilsiniz. Şirketinizin faaliyet alanıyla ilgilenilmez ve oturumlar senelik olarak yenilenir. 5 yıl düzenli olarak oturumlarınızı yenilerseniz, süresiz veya 5 yıllık oturma izni başvurusu yapma hakkınız oluşur. Karadağ, AB üyesi olmasa da üyelik sürecinde ilerlemektedir. Üyelik tamamlandığında, şirket kurmuş yabancı yatırımcılar da vizesiz dolaşma hakkına sahip olacaklardır. Karadağ'da şirket kurmanın diğer avantajları arasında düşük gelir vergisi ve rekabetsiz sektörler bulunmaktadır. Şirketi kurarken %51 hisseye sahip olan şirket müdürü, diğer ortaklardan daha fazla avantaj elde eder. Diğer ortaklar işçi statüsünde görülür ve oturma izinleri daha kısıtlı olabilir.

OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ NASIL ALINABİLİR